temps.sk » škoda fabia 1.4 MPi, 50kw , 2002 recenzia

škoda fabia 1.4 MPi, 50kw , 2002 recenzia

Ak niekto rozmýšľa nad týmto autom, nerobí zle. Treba však dávať pozor na verziu s 16 ventilmi. Tá má často problém s riadiacou jednotkou ktorá píše chybu na tretom valci. Niekedy to nemusí byť ani pravda a príčina môže byť úplne iná.

Skoda Fabia Sedan 1.4 16V (I, Facelift) – Frontansicht, 15. Juni 2011, Wülfrath.jpg

zdroj: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Skoda_Fabia_Sedan_1.4_16V_(I,_Facelift)_%E2%80%93_Heckansicht,_15._Juni_2011,_W%C3%BClfrath.jpg

 

Motor

Ale odbočila som, 1.4  50 kw má 8 ventilov. Čo znamená, že aj generálka motora a výmena rozvodov je jednoduchšia. Človek by sa čudoval, ale v tomto motore nieje remeň ale reťaz, alebo skôr retiazka. Musím ale uznať, že aj keď je to auto s malým objemom motora, nemá problém ísť do kopcov aj plne naložená bez toho, aby ste museli podradiť. Je to celkom živé auto s celkom príjemnou spotrebou.

Čo sa týka motoru, je veľmi spoľahlivý. Sme prvým majiteľom tejto fábie a zatiaľ má nabehaných 150 000 km od roku 2002. Spoľahlivo zvládla cestu do chorvátska niekoľkokrát. Väčšie investície tam neboli, akurát výmena oleja, a výmena rozvodov pri 80 000 km, čo nás čoskoro zas čaká.

Podvozok

Za čo musím výrobcu škody pochváliť je to, že podvozok aj po 10 rokoch stále nezhrdzavel, a hrdza sa nám zatiaľ neprejavuje ani na kasni. Čo sa mi ale na fábii nepáči, je to, že aj keď zainvestujete do podvozku a kupujete originál diely, výmena má rovnako dlhý interval ako keď kupujete diely v lacnejšej verzii. Zase, určite neodporúčam kupovať to najlacnejšie, lebo v podstate nič neušetríte a výmena sa ešte skráti.

Interiér

Ak ste hrdým majiteľom dvoch detí, a idete na výlet s manželkou a svokrou, toto auto je ideálne, pretože traja dospelí v zadu je skoro samovražda. Ale pokiaľ potrebujete odviezť 5 ľudí v aute na krátkej trase, tak sa vám do auta určite zmestia. Myslím si, že pri návrhu tohto auta nemysleli skoro ani na šoféra. Sedačka šoféra po dlhšom čase tlačí do chrbta.

 

zhodnotenie

+ spoľahlivé auto

+  málo hrdze

+ nenáročná starostlivosť

+ malá investícia do auta 

+ auto vhodné aj pre ženu, aj pre muža

– priestor v aute

– zažltnuté svetlá, ktoré treba vyleštiť

...

–  nápravy

 

 

 Ak vás zaujala moja recenzia môžete si tiež prečítať recenziu na hyundai sonata NF 2005 . 

 

Pridaj komentár