temps.sk » Dovoz auta z Talianska

Dovoz auta z Talianska

Zaujalo vás Talianske auto a uvažujete nad jeho kúpou? Prečítajte si tento článok a dozviete sa viac.

 

Čo sa týka dovozu auta z Talianska radím vám byť opatrný. Najviac opatrný treba byť pri aute ktoré bolo kupované na leasing, pretože môže sa stať že jedného pekného dňa vám leasingová spoločnosť zaklope na dvere že auto nebolo poriadne vyplatené a tak sa stáva majetkom takejto spoločnosti. Keď sa takáto situácia časom rieši, vy počas vyšetrovania prídete o auto a nedostanete ani vyplatené peniaze.

Nie som si ani istá, či sa autá s Talianska vôbec oplatia dovážať. Určite nechoďte do tejto krajiny len za jedným autom, nájdite si viac možností. Hlavne sa NIKDY nedajte nahovoriť, a posielať zálohu na auto, ktoré ste nevideli, je totiž možné že neuvidíte ani auto a ani zálohu.

Ďalším vážnym dôvodom prečo sa báť dovážať z Talianska je, že často krát môže byť auto aj kradnuté. Preto si treba pozrieť a skontrolovať VIN číslo auta a na tejto stránke http://coordinamento.mininterno.it/servpub/ver2/SCAR/cerca_targhe.html sa dozviete či náhodou nieje vozidlo v národnom alebo medzinárodnom pátraní. Ak by sa totiž zistilo že vozidlo kradnuté je, začne sa kolobeh vyšetrovania či v tom nemáte náhodou prsty aj vy. Taktiež vozidlo ani peniaze už neuvidíte.

Ak vám teda môžem poradiť ako sa prípadnou kúpou poriadne nepopáliť, zoberte niekoho skúseného kto pozná jazyk a vyzná sa v Talianskom automobilovom trhu. Ak nemáte nikoho v okolí kto by vám s tým mohol pomôcť existujú rôzne firmy ktoré vám určite za príplatok pomôžu. Cena sa pohybuje okolo 200€ prípadne sa môžete dohodnúť.

Naozaj treba aj v tomto prípade zvážiť či sa vám viac neoplatí auto kupovať na Slovensku.

Týmto článkom nechcem nikoho odradiť od nákupu v Taliansku, akurát upozorňujem na problémy ktoré sa môžu vyskytnúť. Je mnoho ľudí ktorým sa podarilo kúpiť dobré auto, no aj podľa známych viem že často bol stav vozidla na mieste iný ako opisoval predávajúci a prišli na Slovensko na prázdno.

Vozidlo z Talianska si môžete doviesť na vlečke alebo po vlastnej osi. V prípade že auto pôjde na vlečke čaká bývalého majiteľa odhlásenie auta, ďalej si už nemusíte vybavovať prevozné značky.

Ak pôjdete autom po vlastnej osi čaká vás vybavovanie už spomínaných prevozných značiek a zaplatenie dočastnej poistky. Po príchode na Slovensko vás už čaká prihlásenie ktoré je rovnaké ako v prípade dovozu z Nemecka. Taktiež musíte mať preložené papiere a kúpno-predajnú zmluvu.

Držím vám palce, prípadne ak ste mali nejaké problémy s kúpou alebo sa chcete na niečo opýtať, nechajte mi dotaz v komentári, ďakujem. Môžete si tiež prečítať článok Dovoz auta z Čiech alebo Dovoz auta z Nemecka.

Poplatky za prihlásenie dovezeného vozidla: 

ak je výkon motora do 80 kW vrátane a prvý zápis držiteľa motorového vozidla kategórie N1s najviac tromi miestami na sedenie aj s vykonaním úprav v dokladoch vrátane vydania týchto dokladov : 33€

nad 80 kW do 86 kW……………………………………………………………………………………….167 €

nad 86 kW do 92 kW……………………………………………………………………………………….217 €

nad 92 kW do 98 kW……………………………………………………………………………………….267 €

nad 98 kW do 104 kW……………………………………………………………………………………..327 €

nad 104 kW do 110 kW……………………………………………………………………………………397 €

nad 110 kW do 121 kW……………………………………………………………………………………477 €

nad 121 kW do 132 kW……………………………………………………………………………………657 €

nad 132 kW do 143 kW……………………………………………………………………………………787 €

nad 143 kW do 154 kW……………………………………………………………………………………957 €

nad 154 kW do 165 kW…………………………………………………………………………………1 157 €

nad 165 kW do 176 kW…………………………………………………………………………………1 397 €

nad 176 kW do 202 kW…………………………………………………………………………………1 697 €

nad 202 kW do 228 kW…………………………………………………………………………………2 047 €

nad 228 kW do 254 kW…………………………………………………………………………………2 467 €

...

nad 254 kW …………………………………………………………………………………………………..2 997 €

 

 

 

6 comments

 1. juraj

  prosím o podrobné popísanie dovozu auta z IT po vlastnej osi, akým spôsobom sa v IT vybavujú prevozné značky? Ď.
  Juraj.

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, v prvom rade musíte zájsť na dopravný inšpektorát v Taliansku. Keď už tam budete,najprv musíte mať vybavené papiere o odhlásení auta a doklad o zaplatení dočasnej poistky. Na základe týchto papierov by vám mali dať prevozné značky, momentálne neviem ako sa pohybujú ceny v Taliansku za tieto značky, no na Slovensku/ Česku sa to pohybuje okolo 100€ +/- . Pri ceste na Slovensko sa vyhýbajte ceste cez Českú republiku, mohli by ste dostať pokutu za prevozné značky( dôvod neviem ale niekoľkým sa to už stalo). Ak máte v pláne auto prihlásiť nezabudnite si overiť či má COC certifikát. Dúfam že som pomohla 🙂

 2. Ivan

  Daju sa overit km podla stk ako u nas, ale v Taliansku? Je najaka webstranka, kde zadam vin a vypise mi to km na stk v Taliansku?

 3. Marek

  POZOR NA ODHLÁSENIE v Taliansku
  Zaviedli tu nový zákon, podľa ktorého vám auto odhlásia z evidencie AŽ PO PREDLOŽENÍ CMR, to znamená transportného dokladu o tom, že vozidlo bolo z Talianska skutočne vyvezené. Bez tohoto dokladu Vám odhlášku neurobia – musíte si teda obstarať transportnú firmu na odvoz vozidla (auto/moto) – legálne si ho po vlastnej ose ani vlastnou dopravou (na vozíku/v dodávke) nedoveziete. Vlastná skúsenosť – vyviezol som odtiaľto za 10 rokov čo tu žijem 7 áut a 8 motoriek – veci sa zmenili, tento rok (2019) som tu v ITA kúpil auto pre seba a musel som si zabezpečiť odvoz, čím sa to celé zase predražuje. Ak vám nejde o neodolateľnú super ponuku (veterán, super-super stav vozidla a pod.) tak sa nákupu vozidla v Taliansku vyhnite.

  1. roxy Post author

   Ak by ste vedel hodiť znenie zákona, nech si to môže niekto, kto má záujem o dovoz prečítať bolo by super. V každom prípade, ďakujem za tip.

Pridaj komentár