temps.sk » Dovoz auta z Nemecka

Dovoz auta z Nemecka

Máte v pláne doviesť si auto z Nemecka, alebo ste tak už urobili a teraz neviete čo ďalej? To sa dozviete v tomto článku.

Počuli ste o tom ,že auto v Nemecku kúpite lepšie a kvalitnejšie ako na Slovensku ? V niektorých prípadoch je to síce pravda, ale môže sa stať že kúpite mačku vo vreci. Treba si pripočítať pri kúpe takéhoto auta aj cenu za prevozné značky, vďaka novému zákonu aj peniaze na prihlásenie auta. Určite odporúčam dávať pozor koľko Kw má vaše vozidlo, pretože celá takáto cesta by sa vám mohla značne predražiť. A samozrejme to nie sú jediné poplatky ktoré vás čakajú.

nad 80 kW do 86 kW........................................167 €
nad 86 kW do 92 kW........................................217 €
nad 92 kW do 98 kW........................................267 €
nad 98 kW do 104 kW.......................................327 €
nad 104 kW do 110 kW......................................397 €
nad 110 kW do 121 kW......................................477 €
nad 121 kW do 132 kW......................................657 €
nad 132 kW do 143 kW......................................787 €
nad 143 kW do 154 kW......................................957 €
nad 154 kW do 165 kW....................................1 157 €
nad 165 kW do 176 kW....................................1 397 €
nad 176 kW do 202 kW....................................1 697 €
nad 202 kW do 228 kW....................................2 047 €
nad 228 kW do 254 kW....................................2 467 €
nad 254 kW .............................................2 997 €

 

Naozaj treba dobre zvážiť či sa vám to oplatí a či nie je lepšie kúpiť auto na Slovensku.

Ako doviesť auto z Nemecka?

Môžete to urobiť sami alebo existujú profesionálne firmy ktoré takýto dovoz za vás zabezpečia. Cieľom takejto firmy je ušetriť vám čas a doviesť vám dobré auto. Upozorňujem že takáto služba nieje zadarmo alebo z dobrej vôle. Výhodou takejto firmy je, že sa snažia auto pre vás kúpiť čo najlacnejšie a najlepšie. Niektoré firmy vám auto skontrolujú po technickom stave, a snažia sa zistiť závady na aute. Samozrejme za to si pýtajú tiež províziu. Celé to stojí približne 200€ čo je celkom fajn suma za to že si auto vyhliadnete vy a oni za vás vybavia potrebné doklady.

Ak idete po auto sami , musíte si vybaviť prevozný vozík a šoféra, ktorý má vodičský preukaz typu C alebo ak je auto pojazdné stačí vám vybaviť si prevozné značky a môžete prísť autom až na Slovensko.Takáto obhliadka vozidla v Nemecku trvá cca 10 min. a potom vám dajú prevozné značky ktoré majú platnosť 1 mesiac. Ak kupujete auto z bazáru tieto značky a potrebné papiere by mali vybaviť za vás.

Za autom si doneste ešte povinnú výbavu a peniaze na plnú nádrž. Väčšina predávajúcich totiž nechá v nádrži potrebnú rezervu aby ste došli akurát na najbližšiu benzínovú pumpu.

Ale máte ešte možnosť kúpiť si už dovezené auto z Nemecka na Slovensku. Totiž, niektoré autobazáre predávajú už dovezené a prihlásené vozidlá.

Pre prihlásenie vozidla na Slovensku potrebujete mať ešte preložené doklady vozidla pokiaľ sú v inom jazyku ako Slovenskom alebo Českom. Budete si musieť dať doklady vášho auta úradne preložiť. Takýto preklad stojí 20€ za jednu stranu.

Dôležité rady ako si vybrať dobré auto

Dávajte si pozor aby auto ktoré máte vyhliadnuté malo celoeurópske schválenie tzv. certifikát konformity. Takýto certifikát vydáva výrobca auta alebo akreditovaný zástupca výrobcu, čiže importér áut. Niektorý predajcovia vám tento certifikát v prípade že ho auto nemá, vybavia zadarmo alebo si nachystajte niečo do 100 EUR.

Autá ktoré si môžete kúpiť nájdete na inzertných portáloch . Napríklad obľúbený a stále aktuálny www.mobile.de alebo  www.autoscout24.de , tiež ako bazoš nezodpovedajú za obsah ktorý pridávajú predávajúci .

Dávajte si pozor ak nájdete inzerát kde :

 • v inzeráte je iba jedna fotografia auta a veľmi krátky popis
 • inzerát kde sú iba fotografie a žiaden popis vozidla
 • nie je žiadne telefónne číslo iba email a jedna fotka auta

Uprednostňujte fotky kde je aj odfotený interiér auta , dosť vám to o aute a jeho používanosti napovie. A ak už idete kontaktovať predávajúceho pripravte sa na rozhovor po nemecky, ak s tým máte problém privolajte si na pomoc niekoho kto po nemecky vie.

Dávajte si aj pozor na vzdialenosť kde sa vozidlo nachádza aby vás náklady na palivo a cestu nestáli viac ako máte v pláne investovať.

Stránka www.multimap.com by vám mohla pomôcť v tom kde sa takéto vozidlo nachádza, len uveďte PSČ adresu ktorú predávajúci uvádza a pozrite si vzdialenosť od vášho mesta.

Ako prihlásiť dovezené auto ?

Musíte navštíviť dopravný inšpektorát kde donesiete preloženú kúpnu zmluvu  a preložené doklady od vozidla.

Pripravte si zaplatený kolok vo výške 106€ a doklad o zaplatení PZP na Slovensku.

Musíte absolvovať s autom kontrolu originality , emisnú a technickú kontrolu. A protokoly nie staršie ako 15 dní doniesť so sebou.

A hlavne vyplnenú žiadosť o zaevidovaní vozidla v mieste vášho bývania a doklad totožnosti.

 

Je to zdĺhavé , časovo náročné a vďaka dani za luxus ako je označovaná, často aj predražené. Úprimne platiť podľa toho koľko má vaše vozidlo KW mi príde ako neskutočná sprostosť.

Ak máte nejaké otázky alebo dotazy, napíšte nám do komentárov. Prípadne si môžete prečítať článok Aby Vás auto neprekvapilo, alebo ako kúpiť dobré ojazdené auto.

...

 

 

 

 

 

 

 

24 comments

 1. Petter

  Mam auto vybrane v Nemecku a chceju mi ho poslat Lodnov spoločnostov cez dansko a pozaduju polovicu penazi z cene auta ako zalohu Aauto mi maju dodat na Slovensko do Humenneho. .Ma niekto z tim skusenosti.

  1. roxy Post author

   Auto ste osobne videli? Takouto kúpou by som neriskovala, ak ho máte v pláne kupovať len na základe nejakej fotografie. A ak aj máte auto vyskúšané, môže sa stať že vám pošlú iné auto. Prípadne skúste osloviť nejaké známe spoločnosti ktoré sa zaoberajú dovozom áut. No v žiadnom prípade by som neplatila polovicu ceny auta ako zálohu.

 2. Patrik palgut

  dobry den prosim Vas idem kupovat uato ktore je dovezene z nemecka je na ceskych prevoznych znackach a ja neviem kolko mam kalkulovat s celkovou sumou co bude musiet byt zaplatena za prihlasenie mohli by ste mi pomoct? 170kw ma motor.
  VOPRED DAKUJEM

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, vzhľadom na to že auto je v kategórií nad 165 kW do 176 kW a má 170kw, za správne poplatky zaplatíte 1 397 eur. Predpokladám že auto bude mať nemecké papiere, tie treba dať úradne preložiť. Cenu vám presne neviem povedať, tá sa pohybuje rôzne. Ale 2 strany technického preukazu približne 40€. Ďalej musíte absolvovať kontrolu originality to je tuším niečo do 100€ aj s protokolmi/nálepkami. Pokiaľ je na tom aute platná emisná a technická kontrola, tak sa robí iba administratívna kontrola to je tuším do 10€. Ďalej vás čaká Recyklačný poplatok v sume 66,39 € za motorové vozidlo. Okrem toho všetkého, musíte mať založenú poistku ešte pred tým ako auto prihlásite, takže táto cena závisí od poisťovne. Celkové prihlásenie by vás mohlo stáť do 1 700€ . Dúfam že som na nič nezabudla, ak áno ospravedlňujem sa je to len približná kalkulácia. Pekný deň

 3. Alexander

  Dobrý vecer na druhý týžden chcem kúpiť auto s Nemecka. Pracujem tu dlhšu dobu ale auto chcem zaregistrovať na SVK. Chcem sa spýtať ci je na internete kupno predajna zmluva po nemecky? Auto budem kupovať od privátneho majiteľa. A este kde sa odhlasuje auto v Nemecku a kde sa daju kúpiť prevozne značky? Ďakujem pekne za odpovede. Prajem príjemný zvisok vecera.

  1. roxy Post author

   Dobrý večer, kúpno-predajná zmluva sa na internete dá nájsť. Ale osobne si myslím, že by vám ju mohol poskytnúť aj predajca. Ak nie nejaký vzor som našla aj tu . Čo sa týka odhlasovania vozidla, odhlásiť ho môžete na najbližšom dopravnom inšpektoráte, kde býva majiteľ auta.

 4. Milos

  Chcem si doviezt auto z Rakuska. Jedna aa o auto s vykonom 87kW(cize zaplatim na svk 217€ za dane kW). Mozte mi prosim napisat vsetky dane poplatky tykajuce sa prihlasenia vozidla, znaciek, PZP…). Jednoduchi zaujimala by ma orientacna cena, ktora bude na konci celeho procesu. Dakujem

  1. roxy Post author

   Predpokladám že auto bude mať papiere v nemeckom jazyku, tie treba dať úradne preložiť. Cenu vám presne neviem povedať, tá sa pohybuje rôzne. Ale 2 strany technického preukazu približne 40€. Ďalej musíte absolvovať kontrolu originality to je tuším niečo do 100€ aj s protokolmi/nálepkami. Pokiaľ je na tom aute platná emisná a technická kontrola, tak sa robí iba administratívna kontrola to je tuším do 10€. Ďalej vás čaká Recyklačný poplatok v sume 66,39 € za motorové vozidlo. Okrem toho všetkého, musíte mať založenú poistku ešte pred tým ako auto prihlásite, takže táto cena závisí od poisťovne. Toto sú len približné poplatky za úkony ktoré vás čakajú.

 5. Adriana Ambrušova

  Moj syn byva v Nemecku a chce mi darovat auto opel omega caravan 2.2 16v a platil by aj poplatky stym suvisiace, prosim napiste mi presny postup prihlasenia aj poplatky. Dakujem

  1. roxy Post author

   Neviem ako to funguje v Nemecku, no informácie o zmene vlastníctva môžete nájsť tu tu. Ak má auto nemecké doklady, bude ich treba dať preložiť cca.40€ recyklačný fond cca. 60€ , pzp. + dprávne poplatky podľa KW vozidla ak má vozidlo 106Kw tak 397€. Treba ešte kontrolu originality a administratívnu kontrolu EK a TK. Poplatky celkové sa môžu pohybovať približne v cene 700€.

 6. Jaroslav

  Ak sa jedná o auto z konca 70.rokov ako je to s EK? Robí sa podľa limitov z daného obdobia? STK má platnú, robenú v 6.2015 v Belgicku. Je to talianske vozidlo. Čiže potrebujem preklad na vyhotovenie administratívnej STK.
  Do kedy je potrebné auto od zakupenia, dovezenia prihlásiť?

  1. roxy Post author

   Dobrý deň. Emisnou kontrolou motorového vozidla sa rozumie kontrola stavu motora vozidla a jeho systému, ktoré ovplyvňujú tvorbu znečisťujúcich látok vo výfukových plynoch, a meraním zistené dodržanie výrobcom určených podmienok a emisných limitov motora; ak výrobca neurčil emisné limity motora, dodržanie emisných limitov ustanovených vyhláškou č. 578/2006 Z. z.. Auto je potrebné prihlásiť maximálne do 15 dní.

 7. Kamil

  Dobrý chcem sa spýtať ak kupujem auto z Nemecka 77 kw a auto nemá emesnu a technickú koľko ma to bude stať vsetko chcem to prepísať na SVK značky dakujem

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, auto budete musieť doviesť na vozíku, alebo emisnú a technickú kontrolu vykonať ešte v Nemecku. U nás sa Ek + STK pohybuje okolo 55€ aj s protokolmi. Následne budete musieť vykonať kontrolu originality 80-90€ vrátane nálepky, administratívnu kontrolu EK a STK, poplatok do recyklačného fondu, uzatvoriť poistnú zmluvu a ísť s ňou na dopravný inšpektorát a vybaviť si nové evidenčné značky + poplatok za malý a velký technický preukaz. Keďže ho bude mať vozidlo v nemčine, musíte si ho dať úradne preložiť. Cca 20€ jedna strana. Poplatky za prihlásenie vozidla by mohli byť cca 500€ vrátanie poistného.

 8. Kamil

  Zdravim , chcem si doviesť auta z Nemecka , len bohužiaľ nemám čas sa dostaviť tak aby som to auto kúpil osobné ja , preto mi ho bude kupovať otec , ktorý vlastne bude aj na kúpne predajnej zmluve , je to problém keď na zmluve nebude moje meno ? Napr pri prevoze keby ma zastavili policajti alebo u nás pri prihlásení ? Vďaka

  1. roxy Post author

   Ak si to chcete ošetriť na 100%, môžete spraviť na otca splnomocnenie. Problém by z menom v zmluve nemal byť, predsa len, ak Vášho otca zastavia, preukáže sa svojim vodičským preukazom s menom, ktoré v zmluve bude. Pri prepise nie je dôležité meno na kúpno-predajnej zmluve.

 9. Kukudo

  Dobry den, kupili sme auto v Nemecku a chcem sa opytat, ktore doklady treba dat prelozit. Velky a maly technicak, kupnu zmluvu…aj nemecku STK? A taktiez mame stary technicak ako doklad o odhlassni vozidla v DE alebo ten netreba? Dakujem

  1. roxy Post author

   Určite veľký technický z oboch strán a malý technický, na ostatné sa choďte opýtať na príslušný úrad, kde budete vozidlo prihlasovať, či je potrebná aj kúpna zmluva.

 10. Enrique

  Je mozne ziskat znacku na prevoz automobilu este pred jeho kupou alebo az po jeho realnom prevzati? Je nevyhnutne aby po obdrzani docasnej znacky presiel zakupeny automobil technickou kontrolu pred jeho dovozom na Slovensko? Ak ano, kde sa tato prehliadka robi?

  1. roxy Post author

   V prvom rade je potrebné vozidlo odhlásiť na dopravnom inšpektoriáte (tzv. zrušenie trvalého prihlásenia pre vývoz do cudziny). Potom sa vybavujú prevozné značky, ktoré si môžete vybaviť u predajcu vozidla ( ak sa jedna o bazár) alebo v špecializovaných firmách v okolí úradov, prípadne od súkromných osôb, ktoré značky prenajímajú. Platnosť značiek je od 5 do 30 dní v závislosti od toho, odkiaľ vozidlo dovážate. Kontrola sa pred udelením značiek nevykonáva, až následne po dovezení do SR.

  1. roxy Post author

   Ak ma vozidlo platnú emisnú a technickú kontrolu, stačí vykonať administratívnu kontrolu na Slovensku.

 11. Zuzana

  Dobrý deň
  Auto do 86kw 167€ áno ?
  Auto dovezené z Nemecka na Slovensko na červených značkach,emisná estka plátne do 2019r. Je písané na mňa ale auto treba prepísať na syna.Kupno predajnu zmluvu máme dať preložiť do slovenčiny /súdnemu prekladatelovi/budú ju na Slovensku akceptovať?plus ostatné poplatky pripočítať samozrejme.Mne ide hlavne o tu zmluvu
  Ďakujem

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, ohľadom prekladu zmluvy sa chodte informovať na DI, niektorí pracovníci vyžadujú preloženie, niektorí nie. Dôležité je mať úradne preložené papiere ku vozidlu.

Pridaj komentár