temps.sk » Dovoz auta z Čiech

Dovoz auta z Čiech

Máte v pláne kúpiť a doviezť si na Slovensko auto s Českej republiky , ale neviete ako na to a čo vás čaká? Prečítajte si tento článok a dozviete sa viac.

Výhodou dovozu z krajiny inej ako Slovensko je často nižšia cena a spoľahlivejšie auto, ale nie vždy to tak je. Preto treba dávať pozor už v cudzej krajine čo kupujete, aby ste neprišli zbytočne o vaše peniaze a kopec nervov.

V prvom rade vám odporúčam pozrieť si viacero inzerátov . Najlepšie je si pozrieť 2-3 inzeráty,kontaktovať všetkých predávajúcich a ísť pozrieť všetky tri autá. Vyhnete sa tak prípadne zbytočnému výletu do Čiech bez kúpenia auta.

Dovoz z Čiech je lacnejší v tom, že je to Slovensku príbuzná krajina takže náklady na dopravu auta by mali byť nižšie. Čo sa týka prihlásenia auta nemusíte mať  úradne preložené papiere čo je zhruba 30€ za stranu, pretože české papiere nemusíte prekladať do slovenčiny podľa zákona.

Keď už auto v Čechách kúpite, pôvodný majiteľ ho s vami pôjde odhlásiť, prípadne vás pošle niekam na obed a on to vybaví všetko sám na obvodnom úrade.Jedná sa o odhlásenie auta. Aby ste mohli teda na kúpenom aute prísť na Slovensko musíte si vybaviť prevozné značky. ďalej musíte zaplatiť cca 1500 kč za prevozné značky a cca. 700 kč za poistku a nejaké drobné za administratívne skontrolovanie VIN čísla. Prevozné značky a poistka platia 1 mesiac.

Od predajcu dostanete kúpno-predajnú zmluvu, veľký český technický preukaz + kartičku ku prevozným špz , kartičku o emisiách.

Po vybavení prevozných značiek prídete na Slovensko kde vás čaká EK+STK+KO. (30€+30€+100€).Cena je rôzna, záleží od pracoviska. Zoznam pracovísk na Slovensku nájdete na http://www.ko.sk/pracoviska.aspx?id=1

Všetky autá prihlásené pred 1.1.2016 museli uhrádzať poplatok 66€ do recyklačného fondu. Autá prihlásené po tomto dátume tento poplatok neuhrádzajú. Je to uvedené aj na oficiálnej stránke recyklačného fondu.  Namiesto recyklačného fondu sa uhrádza poplatok  ktorý je potvrdením o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla. V súvislosti s jednoduchším vystavovaním potvrdenia o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky zriadil internetový portál iDovoz.skwww.idovoz.sk , kde sa dá poplatok za vozidlo uhradiť.

 

Ďalej si spravte zo všetkého fotokópie,a keď je platná STK a EK z Českej republiky môžete ísť na Obvodný úrad dopravy podľa miesta bydliska. Na úrad môžete prísť už s vypísanou žiadosťou  na schválenie o jednotlivo dovezené auto.

žiadosť môžete nájsť aj tu Žiadosť o schválenie jednotlivo dovezeného vozidla , vypĺňate ju na základe českých dokladov.

Čaká vás ešte zaplatenie PZP, na dopravný úrad prídete iba so zmluvou. Keď vám dajú evidenčné tabuľky, pôjdete zase do PZP s číslom vašej evidenčnej tabuľky a poistku zaplatíte.

Na dopravný inšpektorát si prineste kolky v hodnote 66€ ( 33€ prihlásenie a 2x 16,50€ za tabuľky) + 4,50€ a spomínané fotokópie.(recyklačný fond,kúpno-predajná zmluva,technický preukaz,kontrola originality…) Tam skontrolujú originál a kópie si založia.

 

Prajem veľa šťastia a nech vám dovezené auto slúži. Ak sa vám auto podarí kúpiť, prečítajte si článok Prihlásenie auta , alebo čo vás čaká po kúpe auta.

Poplatky pri prihlásení dovezeného vozidla: 

Prvý zápis držiteľa motorového vozidla kategórie L, M1 a N1 do evidencie vozidiel v Slovenskej republike, ak je výkon motora do 80 kW vrátane a prvý zápis držiteľa motorového vozidla kategórie N1s najviac tromi miestami na sedenie aj s vykonaním úprav v dokladoch vrátane vydania týchto dokladov : 33 €

nad 80 kW do 86 kW……………………………………………………………………………………….167 €

nad 86 kW do 92 kW……………………………………………………………………………………….217 €

nad 92 kW do 98 kW……………………………………………………………………………………….267 €

nad 98 kW do 104 kW……………………………………………………………………………………..327 €

nad 104 kW do 110 kW……………………………………………………………………………………397 €

nad 110 kW do 121 kW……………………………………………………………………………………477 €

nad 121 kW do 132 kW……………………………………………………………………………………657 €

nad 132 kW do 143 kW……………………………………………………………………………………787 €

nad 143 kW do 154 kW……………………………………………………………………………………957 €

nad 154 kW do 165 kW…………………………………………………………………………………1 157 €

nad 165 kW do 176 kW…………………………………………………………………………………1 397 €

nad 176 kW do 202 kW…………………………………………………………………………………1 697 €

nad 202 kW do 228 kW…………………………………………………………………………………2 047 €

nad 228 kW do 254 kW…………………………………………………………………………………2 467 €

...

nad 254 kW …………………………………………………………………………………………………..2 997 €

 

 

75 comments

 1. Laki

  Zdravim vas.prosim o radu ako sa da prihlasit us auto z ciech .v tp ma vynimky ktore u nas neakceptuju.dakujem za radu

 2. Štefan

  Dobrý deň. Chcem doviezť Toyota celica 2,0 Gti +lpg, 1993, dovoz taliansko. Auto je vo výbornom stave, lpg zapísane v TP. Momentálne je v Čechách v bazáre. Je problém prihlásiť takéto auto na Slovensku?
  Ďakujem za odpoveď Štefan.

  1. roxy Post author

   Auto je teda na Talianských alebo Českých značkách? V každom prípade to je jedno, pokiaľ spĺňa všetky podmienky na jazdu v prevádzke nemal by problém takéto auto prihlásiť.

 3. Martin

  je nutne pri dovoze platit poplatok do recyklacneho fondu? na jeho stranke je uvedene ze od 1.1.2016 uz sa neplati

 4. lukáš

  Síce píšu že sa neuhrádza poplatok do recyklačného fondu, ale je povinné zabezpečiť vystavenie potvrdenia o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla =D ,,,suma sumarum aj tak treba zaplatiť na stránke http://www.idovoz.sk určitý poplatok cca 60 e…

   1. roxy Post author

    No, auto bude treba určite v Českej republike odhlásiť. Ak už je na Slovensku ušetrili ste peniaze za dočasnú poistku a prepravné značky. Ostatné úkony čo sa týka prihlásenia auta a poplatky súvisiace s tým ostávajú ako keby ste auto kupoval na Slovensku.

 5. Andrej

  Dobrý deň, chcel by som kúpiť v ČR auto na neplatných českých ŠPZ (veterán Škoda Felícia). Po dovoze do SR bude možné auto oficiálne prihlásiť do evidencie a postaviť na klasické biele značky ?, ďakujem

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, na webovej stránke ministerstva ( http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie) je uvedené “ Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie, smie byť znova prihlásené do evidencie vozidiel, len ak sa opätovne schválila jeho technická spôsobilosť. “ . Neviem ako to platí pri vozidle dovezenom zo zahraničia, no skúste sa informovať na okresom úrade v meste vášho bydliska. Tam vám určite podajú 100% odpoveď ako postupovať.

 6. Jozef

  Zdravím, chcem sa spýtať chcel by som si kúpiť auto z Čiech a chcem by som vedieť že koľko by ma to všetko vyšlo prepis atď okrem dovozu to by som si doviezol na vozíku len ma zaujíma ten prepis a všetko kolo toho koľko by ma to vyšlo ? Vopred ďakujem za odpoveď

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, cena prihlásenia záleží najmä od kW vozidla, ktoré neuvádzate. Budete musieť absolvovať administratívnu emisnú a technickú kontrolu, kontrolu originality, príspevok do recyklačného fondu, uzatvorenie zmluvy v poisťovni a poplatok za kW vozidla.

 7. Tomáš lancaric

  Dobrú deň prosím vás ako dlho trva táto procedúra na sk mislim mám kto z ciech a potreboval by som to čo najrýchlejšie mám všetko dokument i k autu ďakujem za odpoved

  1. roxy Post author

   Dobrý deň. Ak ste už navštívili stredisko technickej kontroly a máte doklad o kontrole originality, technickej a emisnej kontrole, doklady o postení, vyplatený Recyklačný poplatok a všetko ostatné potrebné na prihlásenie, záleží od úradu koľko im to bude trvať. Ak by ste chceli aby vám prišli doklady do dvoch pracovných dní bude vás to stáť 30€ navyše. Ale, ak vás ešte len čakajú tieto úkony ako návšteva strediska technickej kontroly a podobne, môže vám to zabrať 3-5 pracovných dní. Záleží od vás.

   1. Tomas

    A ešte sa vás chcem opitat môžem to auto odhlásiť aj bez maitela a čo keď nebudem mať platné emisnu a stk ďakujem za odpoved

    1. roxy Post author

     No bez súhlasu majiteľa určite nie, no ak by ste si vybavil splnomocnenie tak ho môžete odhlásiť bez majiteľa. „Pri schválení jednotlivo dovezeného vozidla z tretej krajiny musí byť vždy predložený platný protokol o technickej kontrole vozidla pred schválením s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách a platný protokol o emisnej kontrole pravidelnej s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách. Uvedené doklady sa predkladajú len ak uvedená kategória vozidla takej kontrole podlieha a predkladá sa nezávisle na dátume jeho prvého prihlásenia do evidencie vozidiel.“ http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=54282. Predpokladám teda, ak by nemalo auto platnú emisnú a technickú kontrolu, mali by ste ju vykonať ešte v Českej republike, aby ste mali pri prihlasovaní platný doklad o týchto kontrolách.

     1. Tomas

      To auto je české mám kúpnu zmluvu technicak mali veľkí aj dokladi o emisnej aj stk lenže tie prepadnú a maitel toho auta tam nemôže ísť so mnou nakoľko je v anglicku mám šancu to auto nejak odhlásiť bez neho a bude nutné tam robiť emisnu aj stk

     2. roxy Post author

      Predstavte si situáciu že by sa dalo auto prehlásiť na iného človeka v podstate bez vášho súhlasu na papieri. Musíte mať splnomocnenie, ak je vlastník (držiteľ) vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa. Takto je to uvedené v podmienkach pre zmenu vlastníctva vozidla na http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla. TK a EK môžete vykonať aj bez majiteľa.

 8. Lukas Haladej

  Moze sa na ceskych prevoznych znackach vozit na SR aj dlhsie ako len v den ked sa auto prevaza prvy krat na SR? A druha moznost – na slovenskych ceckovych znackach sa moze aj z Ceska doviezt auto,myslim tym samozrejme soferovanie aj po cesku alebo tieto ceckove su urcene vyhradne na pouzitie na slovensku? Dik

  1. roxy Post author

   Prevozné značky môžete používať 15 dní, niektoré typy prevozných značiek sú vydané na kratšie alebo dlhšie obdobie. Treba sa informovať pri ich kúpe no i tak auto treba do 15 dní od odhlásenia vozidla v Čr, prihlásiť. Firmy, ktoré tieto značky ponúkajú majú uvedené „v rámci Slovenskej republiky“. Ja osobne vám v tomto neviem pomôcť, skúste kontaktovať priamo http://www.mptoptrans.sk/prevozne_znacky.html alebo http://www.prevozneznacky.sk/index.php/sk/informacie/slovenske-prevozne-znacky.

 9. Marek

  Prosim vás, keď teda kúpim ojazdené auto v Čechách a chcem ho zapísať v SR, tak potrebujem zaplatiť ten správny poplatok ako prvý zápis do evidencie vozidiel SR? (Napríklad teda pri výkone nad 110 kW poplatok 477 EUR). Ďakujem

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, áno okrem ostatných poplatkov ktoré súvisia s prihlásením vozidla, musíte zaplatiť aj poplatok za výšku Kw.

 10. zuzana

  Dobry den žijem momentalne v čr ale chcem sa prestahovat spat na svk mam auto ktore je prihlasene v cr ako ho prehasit na svk?je to staršie auto 1997 bude s tym problem?

  1. roxy Post author

   Dobrý deň. S prihlásením vozidla určite problém nebude, ak spĺňa podmienky na prihlásenie. A to najmä spravenú Ek a Stk. Poplatky za prihlásenie sa budú odvíjať od počtu kw vozidla. Ak by ste chceli auto prihlásiť na Slovensku, musíte ho odhlásiť v Čr. Buď prídete na Slovensko na aute, a evidenčné značky zanesiete do Čr, alebo si musíte vybaviť prevozné značky aj s poistením, ktoré vás budú stáť do 70€. (20€ značky 50€ poistenie). Máte 15 dní na prihlásenie vozidla na Svk. Bude vás čakať kontrola originality cca 80€, administratívna kontrola EK a TK, vybavenie nových Slovenských evidenčných tabuliek a poplatok do recyklačného fondu. Pri starších vozidlách, ak to nie je veterán, alebo vzácne vozidlo treba zvážiť či sa vám oplatí dať za prihlásenie vozidla cca 500€ .

    1. roxy Post author

     Veľa ľudí to tak robí, ak majú príbuzného alebo nejaký pobyt v Českej republike, aby nemuseli platiť zbytočné poplatky. Aj keď by sa to tak robiť nemalo, no pri niektorých autách je to výhodnejšie.

   1. Ada

    Dobrý deň, čo to znamená „pri starších vozidlách“? od akého roku výroby je poplatok za prihlásenie 500 EUR? (moje má rok výroby 2009 a 77kWh). Koľko stojí prihlásenie tohto auta? (jedná sa o moje auto, ktoré chcem odhlásiť v ČR a prihlásiť na SK.) Ďakujem.

 11. Peto

  Dobry den prajem. Kupil som a jazdim uz druhy rok na aute s ceskymi spz na Slovensku. Auto je pisane na kamosovu firmu v cz. (kvoli reg. dani- starsie auto vysoky vykon). Vyzera, ze v moj prospech sa zmeni od februara reg. dan a auto by som prihlasil konecne na svk.
  V januari mi bude koncit stk, ek v Cechach.. Otazka je: mozem si najprv spravit na Slovensku stk, ek , ko na povodnych ceskych spz a az potom poslat spz, aby kamos auto odhlasil na mna v cechach??? Dakujem pekne za odpoved.

  1. roxy Post author

   Myslím si že to tak nepôjde a budete musieť kontroly absolvovať v ČR, ale skúste sa spýtať/zavolať si do najbližšieho STK/EK pracoviska, a oni vám podajú 100%.

 12. Pavol

  Dobry den chcem sa spytat na dovoz s ciech Feliciu……nemaju tieto auta nejaku vynimku ko alebo nejakeho prihlasovacie ceny nakolko v case velkej ery felici boli dovazane aj na svk?Dakujem za odpoved

  1. roxy Post author

   Bohužiaľ, o ničom takom neviem avšak myslím si že na hocijakom dopravnom inšpektoráte to budú považovať ako každé iné dovezené auto zo zahraničia. Skúste sa ísť informovať priamo na inštitúciu.

 13. Marlin

  A pre urýchlenie zaplaťte poplatok za prevzatie zodpovednosti za nakladanie s odpadom… v slovenskej sporitelni a máte hneď doklad, inak platbou cez inu banku budete čakať aj dva dni…

 14. kupony

  Dobry den, neviete aka je zakonna lehota medzi prevzanim velkeho technicaku z obvodneho uradu dopravy a poziadanim o znacky a maly technicak na dopravnom inspektorate? Aky najdlhsi cas moze prejst medzi tymito dvoma datumami? Ci sa to da natiahnut, aby som to zaniesol az 1.2. a platil mensie prihlasovacie poplatky…

  1. roxy Post author

   Veľký technický dostanete hneď v deň, keď vozidlo prihlasujete a a potom vám príde malý technický na adresu ( alebo si poň pôjdete). Majú možnosť zaslať vám ho do 2 pracovných dní za príplatok 30€, prípadne čakať na štandardnú lehotu. Malý technický väčšinou posielajú do 30 dní.

 15. Tomas

  Zdravim chcel bi som sa opitat chcem si kupit audi q7 171kw s CZ a podla kw to stoji cca 1400€ a chcem sa spitat lebo mne niekdo vravel ze sa to deli neako podla rokov auta je to pravda? A ak abo tak ako to je rocnik tam je 2007 lebo je to dost vela iba za prepes to nepocitam stk a podobne veci Dakujem za odpoved

 16. Peter

  Zdravim chcem si kupit 8 rocne auto z ciech, ma 155kw, chcem sa spytat, ci zan budem musiet zaplatit registracnu dan ako za nove vozidlo cize podla kw je to neskutocnych 1152€ alebo sa tam pocita aj vek vozidla cize by to vyslo na cca 250€. Dakujem

  1. roxy Post author

   Odhlásiť ho v ČR a prihlásiť na SR. Dôležité je aby ste mal platnú EK/TK keď budete auto v ČR odhlasovať. Na prihlásenie na SR budete potrebovať kontrolu originality, vybavenie pzp, registračný poplatok, poplatok za prihlásenie ak končí platnosť EK/TK tak vykonať tieto kontroly (ak sú nedávno robené, stačí administratívna kontrola).

   1. Juraj

    Zistoval som co pre policiu znamena nedavno robene EK/STK.
    Administrativna kontrola staci ak je STK urobna pred rokom. Ak je viac ako repd roko, musi sa vykonat nova EK/STK.

 17. Matej

  Dobrý deň, nejane dobu som žil v ČR, kde som mal aj prihlasene auto. Auto bolo kúpené ako nove v českom autosalóne. Sťahoval som sa späť na SR a chcel by som auto prihlásiť tu. Aké dokumenty budem potrebovať? Auto sa nachádza na Slovensku, no zaujíma ma hlavne tá kúpno-predajná zmluva…
  Ďakujem za radu.

 18. Jan

  Dobry den,
  idem doviezt auto z CR na SVK, r.v. 2017. Je nutne ist aj v tomto pripade na STK/EK ( nakolko na novych autach do 4 rokov od vyroby sa STK/EK nevykonava) alebo staci iba KO? Dakujem za odpoved.

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, ak vozidlo nie je staršie ako 4 roky a prejde KO ako spôsobilé, nemusíte vykonávať EK/TK.

 19. Laci

  Dobrý deň, idem prihlásiť v SR 3ročné auto z ČR. Je mi jasné, že musím urobiť KO, ale musím urobiť aj STK a EK, ak auto ešte nesplnilo limit 4 roky od prvej registrácie (dátum prvej registrácie v ČR 30.6.2015)? Ďakujem.

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, ak vozidlo nie je staršie ako 4 roky nie je potrebné vykonávať EK/TK ak prejde KO ako spôsobilé.

  1. roxy Post author

   Dobrý deň, postup je v podstate rovnaký ako pri dovoze z iných Eu krajín. Nezabudnite však, že budete musieť nechať preložiť veľký technický a doklady od auta čo sa Vám v konečnom výsledku môže predražiť.

 20. Michal

  Dobrý deň chcem doviesť auto z čiech na diely. Jedná sa o veterán ktorý je plne pojazdný a má platné papiere. Musím toto auto prihlásiť na slovensku? Pretože pre mňa je zbytočné toto auto prihlásiť keďže ho potrebujem len na diely. Ďakujem za odpoveď.

  1. roxy Post author

   To záleží od predávajúceho. On aby mohol zrušiť poistku a vyhol sa pokutám za neurobenie EK/TK potrebuje doklad o odhlásení. Tým pádom to musí prehlásiť na Vás. Najlepšie by ste mali, ak by ste zohnali doklad o zošrotovaní, ktorý bývalí majiteľ predloží na dopravnom inšpektoráte a budete mať obaja pokoj.

 21. Magdaléna

  Dobrý deň, manžel by rád vedel či sa dá na trvalo odhlásiť auto na českých značkách, ktoré vlastní a je na slovensku bez toho aby musel ísť s autom na Čechy. Auto má platné STK a EK. A ak sa dá čo k tomu potrebuje a aké sú poplatky. Ďakujem.

  1. roxy Post author

   Pri odhlásení nie je potrebné, aby auto bolo fyzicky v ČR. Manžel bude potrebovať odovzdať doklady od auta ( malý a veľký technický ) a tabuľky s evidenčným číslom. Pri trvalom odhlásení aj doklad o ekologickej likvidácií.

 22. Magdaléna

  A musí ísť odhlásiť auto tam kde ho prihlásil alebo mu stačí ísť najbližšie za hranice čr?

  1. roxy Post author

   Na Slovensku musíte navštíviť inšpektorát v meste trvalého bydliska. Ak má manžel trvalé bydlisko stále v čr, tak by mal ísť na úrad kde sa auto prihlasovalo. Ale môžete na daný úrad zavolať a informovať sa či je možné ísť vozidlo odhlásiť inde.

 23. Juraj

  Dobry den. Chcem sa opytat ci potrebujem vykonat TK a EK po dovoze auta z Ceskej republiky. Mam original protokoly ktore su stare 2 tyzdne. Na MINV useku dopravy mi povedali ze nie, avsak hore v komentaroch pisete ze treba. Nerad by som aby ma s chuti otocili 🙂 Dakujem za info

 24. Ja.P.

  Dobrý deň, koľko celkovo má bude stáť prepis auta z českých na slovenské značky? Auto som kupoval na leasing v Čechách a chcel by som ho predčasne splatiť ale neviem ako to funguje ďalej s prepisom.

  1. roxy Post author

   V prvom rade si vypočítajte aká bude výška registračného poplatku (http://www.institutfinancnejpolitiky.sk/kalkulacky/aut/). Do priloženého linku zadajte údaje o vozidle a dozviete sa, koľko budete platiť. Keďže sa jedná o dovezené vozidlo, je potrebné vykonať kontrolu originality (cca 100€), administratívnu kontrolu EK/TK (cca 10-20€), poplatok za prihlásenie 33€ , vybaviť si PZP a to by malo byť všetko.

 25. Mário

  Dobrý deň chcem sa spýtať chcel by som kúpiť auto na českých špz ale auto je na slovensku má 170 kw aké poplatky ma čakajú za odpovede vopred ďakujem.

 26. jozef

  Dobrý deň, mal by som nasledovnú otázku: Našiel som v ČR auto, ktoré by som rád doviezol do SR, ale len ako „darcu orgánov“ pre moje auto, ktoré vlastním. Aký je postup? Pôvodný majiteľ ho odhlási, dá na prevozné značky, ja ho doveziem na Slovensko a ak ho neprihlásim, čakajú ma nejaké sankcie, alebo by to tak šlo? Ďakujem za odpoveď.

 27. Roman Macák

  Dobry den,

  chcel by som sa opytat ak sa jedna o auto ktore som kupil v CR na leasing ( pred 2 rokmi, auto bude prepisane samozrejme po splateni leasingu), musim ist do Ceska aj s autom alebo staci ked prinesiem tabulky a auto ohdlasim, tym padom mi netreba ani znacky na prevoz ani poistenie v CR?

  1. roxy Post author

   ano, pri odhlásení stačí odovzdať tabuľky. Značky a poistka sa riešia, ak by ste to auto chcel dostať z ČR na SR. auto musíte doviesť na dopravný inšpektorát pri pri prepise na Vás.

 28. miron

  ludia, preco sa pytate otazky, ktore uz boli zodpovedane? nie je jednoduchsie si pozriet prispevky? stale tie iste otazky. to je take narocne?
  a ked uz si neviete rady ani s pomocou tunajsieho admina, obracajte sa na tych, co sa tym zaoberaju. v konecnom dosledku vas to vyjde vyrazne menej. aj casovo.
  adminovi zelam vela pevnych nervov…

 29. roxy Post author

  Výška poplatku závisí od veku a kW vozidla. Ak máte novšie vozidlo s vyšším výkonom, tak je možné, že poplatok bude taký vysoký.

  1. roxy Post author

   Výška registračného poplatku do 31.1.2017 bola: 2 047,00 €, Súčasná výška registračného poplatku: 184,00 €. Vzhľadom na to, že sa jedná o staršie vozidlo, tak je tento registračný poplatok o niečo miernejší.

Pridaj komentár