temps.sk » Predaj auta

Predaj auta

.Máte v pláne predať vašej auto a chcete to urobiť čo najrýchlejšie? Poradím vám v tomto článku niekoľko základných pravidiel ako predáte vaše auto rýchlejšie.

Soubor:Skoda Octavia RS 2007 TRS 070626 012.jpg

Zdroj: Trond Strandsberg – https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:TRS_070626_012.jpg

  1. Predaj auta cez internet – vytvorením kvalitného inzerátu môžete auto predať rýchlejšie, ako keby ste len po okolí rozniesli správu že je vaše auto na predaj.

ako má vyzerať dobrý a účinný  inzerát

mal by obsahovať hlavne tieto informácie : značka, model, obsah motora, kW – kilowatt ,rok výroby, palivo, výbava.

Napríklad:

značka: škoda, model: octavia , obsah motora: 2.0, kW : 125 kW, rok výroby: 2006, palivo: TDI – diesel, výbava: napríklad okná v elektrike, vyhrievané sedačky atď.

Aby inzerát zaujal, mal by obsahovať niekoľko foto auta. Niektorý ľudia inzerát ani len neotvoria, pokiaľ neobsahuje foto. Snažte sa odfotiť pár serióznych fotiek.

Skoda Octavia III

Foto: Marek Wieliński -http://moto.wp.pl/kat,125,title,Skoda-Octavia-III-rusza-na-podboj-rynku,wid,15244345,wiadomosc.html?ticaid=1147cb

 

Ak máte ku autu čo ponúknuť napíšte to. Napríklad servisnú knižku, alebo kolesá a gumy ku autu, nejaké náhradné diely čo vám ostali. Čokoľvek čo chcete ku autu pridať.

Aby ste kupujúceho zaujali kľudne napíšte, aká bola s autom spokojnosť, čo ste museli opraviť. Ak nejaké vážnejšie závady, tak spomeňte či je to už vyriešené. Ďalej by ste mali teda spomenúť aký je dôvod predaja auta. Či máte nové služobné, alebo potrebujete peniaze, prípadne rodinné dôvody. Dôvod predaja – chcem sa ho proste zbaviť, nepíšte. Odradí to asi každého.

Hlavne žiadajte normálnu cenu. Pozrite na nete po čom približne idú rovnaké autá ako to vaše a rozhodnite sa. Cenu môžete navýšiť cca o 100€ , pretože sa určite nájdu špekulanti a zjednávači.

NIKDY v inzeráte neklamte, stačí že jeden človek pôjde auto pozrieť, stav nebude zodpovedať vášmu popisu a veľmi rýchlo sa to na internete roznesie ďalej.

Nespoliehajte sa iba na jeden inzertný portál. Inzerát zverejnite pokiaľ to pôjde, na čo najviac takýchto portálov.

 

  1. predaj auta do bazáru

V tomto prípade určite treba počítať s tým, že bazár vám ponúkne najnižšiu možnú cenu. Ak sa chcete auta zbaviť veľmi rýchlo, je to dobrá voľba. Ale ja osobne, by som skôr riešila predaj cez internet.

 

  1.  najať si predajcu
...

Ešte je tu možnosť zaplatiť niekomu kto vaše auto predá. Síce to ušetrí váš čas, ale vašu peňaženku to nijak neobohatí ale v podstate ani nič nestratíte. V podstate si poviete za koľko chcete auto predať, a čo sa mu podarí predajom získať bokom je jeho.

 

Keď sa vám auto podarí predať, čaká vás ešte odhlásenie auta, ako to prebieha a na čo sa pripraviť sa môžete dozvedieť v článku Ako odhlásiť auto z evidencie.

Pridaj komentár